Domek, w którym znajduje się bania, znajduje się na końcu wsi, otoczony polami i starodrzewiem lipowym. Wykonany jest z drewna jodłowego metodą tradycyjną. Wnętrze stanowią dwa pomieszczenia. Jedno jest przeznaczone na relaks i odpoczynek pomiędzy sesjami. W drugim zaś znajduje się serce bani - kamienny piec opalany drewnem. To miejsce przez przyjaciół nazywane jest „łaźnią pocącego się kamienia”. Po każdej sesji wskazane jest całkowite schłodzenie ciała lodowatą wodą, odpoczynek i uzupełnienie płynów w organizmie. Zalecane są 3 sesje do 15 min. z minimum 10 minutową przerwą na relaks i ochłonięcie. Wizytę w bani kończymy posiłkiem.

Zalety regularnego korzystania z sauny na organizm:

Ruska Bania jest idealną formą relaksu i odprężenia. Skutecznie redukuje codzienny stres i zmęczenie. Przyśpiesza regenerację całego organizmu zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Oczyszcza organizm z toksyn i wpływa korzystnie na stan skóry. Regularne saunowanie hartuje organizm i zapobiega wielu chorobom związanych ze spadkiem odporności.

 

Przeciwwskazania:

Ruska Bania nie dla wszystkich jest zalecana. Osoby z niewydolnością krążenia, z cukrzycą, padaczką, z nadciśnieniem, nowotworami oraz kobiety w ciąży powinny zrezygnować z jej korzystania.

 

Poznajcie sami klimat Naszej Bani i zalety płynące z jej korzystania rezerwując seans.

Cena rozgrzania pieca na okres 3 godzin wraz z napojami i poczęstunkiem:

+ do 4 osób - 300 zł,

+ każda osoba więcej to dodatkowe 50 zł.

+ przy innej ilości osób lub częstych wizytach, cena do ustalenia indywidualnie.

+ ręczniki 10 zł szt. - można mieć swoje.

+ witki dębowe, brzozowe, lub mieszane z lipą - 50 zł szt. (to jednak polecamy stałym bywalcom)

+ olejki eteryczne i mentol w cenie sauny.

 

W Naszej Saunie komfortowo mieści się do 8 osób.

 

 

Rezerwacji i ustaleń dotyczących posiłku i napojów można dokonać telefonicznie: 600872376

Nasz adres to Brzezie 1. Pamiętajcie jednak, że musimy mieć czas na rozgrzanie pieca i przygotowanie konkretnego poczęstunku więc, rezerwacje prosimy dokonywać najlepiej nie później niż dwa dni od planowanej wizyty.

 

Uzupełnieniem seansu w bani lub całkiem oddzielną praktyką, może być też masaż, wykonany przez Anię – dyplomowaną fizjoterapeutkę, która spróbuje zaradzić po treningowemu bólowi mięśni lub naprawić drobne kontuzje. Z Jędrkiem natomiast będziecie mogli porozmawiać o tym jak siłą własnych mięśni pokonywać ultra dystanse, zarówno w wodzie i na lądzie. Chcecie o nas wiedzieć więcej, zapraszamy na nasz blog: odgrubasadoultrasa

 

Zapraszamy do Sauny w Brzeziu

 

 

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Multimedia

Cyfrowe kluby seniora

Mapa

noclegi